DZIEŃ DOBRY

marmur_edited.jpg

Miło mi, że tu jesteś C:

 

     Nazywam się Maria Grabiec i jestem dyplomowanym dietetykiem. Ukończyłam studia licencjackie na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jestem w trakcie robienia studiów magisterskich.

    Czas studiów licencjackich był dla mnie czasem bardzo pracochłonnym. Moją pracę licencjacką napisałam w formie publikacji naukowej. Praca pt. „Zastosowanie preparatów naturalnych w prewencji i leczeniu otyłości” została opublikowana w 2019 roku w recenzowanym czasopiśmie: Forum Zaburzeń Metabolicznych. W trakcie trwania studiów pierwszego stopnia, chętnie brałam udział w: konferencjach, seminariach naukowych oraz warsztatach dietetycznych, dzięki którym pogłębiałam swoją wiedzę oraz uzyskałam cenne doświadczenie i szersze spojrzenie na dietetykę kliniczną. 

     Od studiów pierwszego stopnia jestem zaangażowaną członkinią Studenckiego Koła Naukowego- STN Dietetyki Klinicznej działającym przy Katedrze i Zakładzie Leczenia Otyłości, Zaburzeń Metabolicznych oraz Dietetyki Klinicznej na UMP w Poznaniu.

      Głównie interesuję się tematami związanymi z: nadmierną masą ciała, otyłością oraz dietoterapią w zaburzeniach endokrynologicznych. Tematy te mi są szczególnie bliskie, ponieważ sama borykam się z podobnymi problemami. Dlatego z własnego doświadczenia doskonale wiem z czym zmaga się codziennie taki pacjent.

 

    W czerwcu 2020 roku uczestniczyłam w szkoleniu SOIT- School Of Insulinresistance Therapy, organizowanym przez Fundację Insulinooporność. W ramach tego szkolenia  zdawałam egzamin końcowy i dzięki wynikowi ponad 85%- zostałam wpisana na listę specjalistów SOIT, która widnieje na stronie fundacji.

wd_edited.jpg
publikacja naukowa.jpg
biała miska

Dlaczego warto mi zaufać?

 

1) Ukończyłam 3-letnie studia na Uniwersytecie Medycznym, na czym nie przestaję i poszerzam swoją wiedzę na wielu konferencjach, szkoleniach i webinarach. Podjęłam również decyzję o studiach uzupełniających- magisterskich.

2) Uważam, że dieta ma bardzo duży wpływ na Twoje zdrowie i odpowiednio zbilansowana 

jest jednym z głównych elementów terapii wielu chorób. 

3) Wiem, jak ważne jest indywidualne, interdyscyplinarne podejście do każdego pacjenta- współpraca dietetyka z lekarzem, psychologiem oraz fizjoterapeutą. 

4) Uznaję zasadę 80:20, co oznacza, że 80% diety to zdrowe, niskokaloryczne posiłki, a 20% to ulubione, niekoniecznie zdrowe odstępstwa. Uważam, że dieta nie powinna opierać się na zakazach i wyrzeczeniach- powinna być dopasowana do nas, a nie my do niej!

5) Każdą dietę układam indywidualnie. Opieram się na wcześniej przeprowadzonym bardzo szczegółowym wywiadzie zdrowotnym oraz żywieniowym. 

6) Promuję racjonalne podejście do odchudzania. Nie stosuję diet głodówkowych, więc obiecuję, że głodny/a chodzić nie będziesz. Nie jestem też zwolenniczką szybkich redukcji masy ciała, co skutkuje pojawieniem się efektu jojo. 

 

7) Posiłki, które znajdziesz w przygotowanej przeze mnie diecie są przede wszystkim: smaczne, łatwe i szybkie do przygotowania, więc nie zabiorą Ci dużo czasu.

8) Podczas układania jadłospisu uwzględniam Twoje preferencje żywieniowe.

9) Oferuję pełne wsparcie poprzez stały kontakt drogą e-mailową. 

10) Swoją wiedzę opieram na rzetelnych badaniach naukowych i najnowszych rekomendacjach.